ZNAKI DROGOWE OSTRZEGAWCZE

ZNAKI DOTYCZĄCE RUCHU POPRZECZNEGO

A-29 - sygnały świetlne.

Znak A-29 ostrzega o miejscu, w którym ruch kierowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.
W miejscu gdzie kierujący się jej nie spodziewa, a także na czasowo kierowanych odcinkach dróg o ruchu wahadłowym. Tak więc znak A-29 jest ustawiany przed każdą sygnalizacją świetlną zastosowaną na drodze poza obszarem zabudowanym.

A-21 tramwaj

Znak A-21 ostrzega o przejeździe przez tory tramwajowe.
Nie określa pierwszeństwa pojazdów. Ustawiany w miejscach niebezpiecznych, gdzie widoczność jest ograniczona lub utrudniona.
Kierujący musi upewnić się, czy nie nadjeżdża tramwaj zanim wjedzie na torowisko. Znak ten może wystąpić w połączeniu z tabliczką T-7, która pokazuje układ torów i drogi na przejeździe;
Znak ten może występować jako świetlny, którego włączenie inicjowane jest przez nadjeżdżający tramwaj

A-16 przejście dla pieszych.

Znak A-16 ostrzega o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Znak ten ustawiany jest wtedy, gdy przejście dla pieszych ,może nie być widoczne dla kierujących odpowiednio wcześnie.
Przed samym przejściem ustawiany jest znak D-6.

A-17 dzieci

Znak A-17 ostrzega o miejscu szczególnie uczęszczanym przez dzieci w wieku od 7 - 15 lat albo o bliskości takiego miejsca. Ustawiany w pobliżu przedszkoli, szkół, placów zabaw itp. Można spodziewać się dzieci przechodzących przez jezdnię nawet w miejscu niedozwolonym;

A-24 rowerzyści

Znak A-24 ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają. Przed przejazdem dla rowerzystów stoi znak D-6e. Rowerzysta ma tam pierwszeństwo.